Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Prljavstina od lanca 
Autor/ica Poruka

Vozim: ..se na brodu
Mjesto: Rijeka
Mobitel: 0911543182
Post Prljavstina od lanca
Svi znamo da moramo podmazivat lanac...i to nije neki problem,ali je veliki problem masnoce i prljavstine koja se nakuplja ispod mehanizma kod samog agregata gdje lanac tako reci pocinje...to sam primjetio jer su mi poceli nastajati masni tragovi koji su se preljevali sve do cepa kojim se kontrolira razina ulja....
Sta treba uraditi,treba skinuti nogaru od suvozaca gdje je lanac,to su tri inbus vijka,plastika ispod se samo izvuce,kad sam to prvi put skinuo imao sam sta vidjeti,doslovno sam skinuo 3 pune ruke odnosno sake masnoce,poslije sam jedva s krpom obrisao masnocu sa agregata..ne znam dal je sredstvo za lanac na koji nacin abrazivno jer ta masnoca bude i po razlicitim brtvama unutar agregata...
Uglavnom ako imate volje bilo bi dobro da steknete naviku svakih 1000km to ocistiti...ja se rijetko vozim pa mi nije problem to ocistiti,al za nekog ko pegla non stop kilometre mogla bi biti tlaka.....

04 ožu 2012, 16:53
Profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Web stranica

Vozim: GEPEJCA
Mjesto: ŠIBENIK
Mobitel: 0911500051
Post Re: Prljavstina od lanca
E a ja sam primjetio nešto drugo. U početku sam to primječivao samo nakon vožnje po kiši ali sad mi se čini i češće. Nakon što stanem i ugasim motor osjeti se lagani miris masnoće (sprej za lanac) na auspuhu. U početko sam taj miris osjetio kad bi mazao lanac sve dok nisam počeo skidati zaštitnu plastiku lanca i pri mazanju lanca između njega i auspuh stavljati karton ili nešto sl kako masnoća ne bi dolazila do grane auspuha. Kod vožnje na kiši računao sam da voda skine dio masnoće i pošprica auspuh ali mi sad više ništa nije jasno jer se miris ponekad osjeti i nakon vožnje po suhom. Možda se skupilo masnoće na dijelu koji spominješ jer sam lanac je relativno čist. Uglavnom uskoro ću na servis pa neka se serviser pozabavi s tim.

06 ožu 2012, 14:08
Profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail

Vozim: ..se na brodu
Mjesto: Rijeka
Mobitel: 0911543182
Lako moguce da miris daje nakupina masnoce na agregatu,pa kad se ugrije smrdi...ja kad sprejam lanac uvijek to radim nakon nekoliko kilometara voznje da se lanac dobro ugrije,onda ga naspricam,on se odmah osusi i poprimi bjelu boju,ne sprica gotovo nista...ima jos jedna ideja za miris,mozda grijesim ali razmisli o ovome...koje gorivo tocis,da ne tocis slucajno 98 ili 100 umjesto 95-ice...mozda gorivo s vecim oktanskim brojem ima malo vecu temperaturu izgaranja pa mozda smrde pregrade iz auspuha...sta mislis o tome?cisto ideja...

06 ožu 2012, 22:47

Vozim: GEPEJCA
Mjesto: ŠIBENIK
Mobitel: 0911500051
Vidiš, vidiš, možda si u pravu...
Prije nekoliko mjeseci možda i godina pročitao sam članak, misli u motoreviji, o gorivima sa većim oktanskim brojem i zaključak članka je bio da kad god je moguče da se koristi jače gorivo jer je to dobro za motor. Poučen tim člankom, a i snagom GP-a odlučio sam u većini slučajeva ljevati 98-micu u skuter. Na samom motoru ne primječujem neku razliku ali eto zbog zdravlja motora i dalje ljevam jače gorivo. Idem na servis za par stotina kilometara pa ću baš priupitati o ovome ili ako netko zna malo ovo rastumačiti rado ću ga poslušati. :ty:

12 ožu 2012, 14:47

Vozim: GP 800
Mjesto: Zagreb
Mobitel: 0915144354
Nema li veze oktanska vrijednost i sagorjevanje veze sa komjuterskom "obradom" podataka? Mislim na komjuter GP-a. :thinking: Zašto je određeno da se tanka baš 95-ica a ne 98-ica? Btw, ne vjerujem u teorije zavjere pa smatram da to nema veze sa lobijima na relaciji "tvornica-naftne kompanije".

06 svi 2012, 13:26

Vozim: zna se
Mjesto: nova gradiška
svake 3 000 km odvezem kod frenda da mi sve počisti(lanac i okolo te nakupine) i podmaze.
50 kn naplati a nakon toga lanac i sve oko njega kao novo,doslovno kao novo....

04 ruj 2012, 15:01

Vozim: zna se
Mjesto: nova gradiška
svake 3 000 km odvezem kod frenda da mi sve počisti(lanac i okolo te nakupine) i podmaze.
50 kn naplati a nakon toga lanac i sve oko njega kao novo,doslovno kao novo....

04 ruj 2012, 15:01

Vozim: GP 800
Mjesto: Zagreb
Mobitel: 0915144354
---------
Dobro, dobro. Ne moraš ponavljati. Čuli smo!

:eba: [totlach]

20 ruj 2012, 22:13
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Forum(o)Bir: